Tylko u nas informacje z pierwszej ręki - o tym jak Szkolić z bhp w Opolu - z bhp

bhp opole

Zmiana w przepisach BHP

Przepisy regulujące sprawy związane z BHP znajdują się w Kodeksie Pracy, który stanowi akt normatywny zawierający zbiór przepisów dotyczących wszystkich pracodawców oraz pracowników. Firma zajmująca się świadczeniem usług z zakresu bezpieczeństwa i h

Tylko u nas informacje z pierwszej ręki - o tym jak Szkolić z bhp w Opolu - z bhp bhp opole
igieny pracy, takimi jak chociażby szkolenia BHP, zatrudnia odpowiednio wykwalifikowanych pracowników znających się na bieżących przepisach. W sytuacji, gdy pracodawca nie jest pewien czy jego firma spełnia odpowiednie przepisy z zakresu BHP, dobrze jest skorzystać z usługi audytu bezpieczeństwa. Audyt BHP jest przeprowadzany przez zespół specjalistów, którzy posiadają wiedzę na temat obowiązujących przepisów prawnych regulujących kwestie związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Przeprowadzenie audytu, czyli inaczej oceny danych procesów w firmie, pozwoli pracodawcy na dowiedzenie się, czy spełnia odpowiednie wymagania związane z BHP. Same przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy mogą ulegać zmianie oraz aktualizacji, warto więc regularnie sprawdzać, czy firma spełnia bieżące wymagania regulowane przez przepisy BHP.


Jakie przepisy są w Kodeksie Pracy

Kodeks jest aktem normatywnym, który zawiera odpowiednio usystematyzowany zbiór przepisów regulujących konkretną dziedzinę stosunków społecznych. Samo pojęcie kodeksu było stosowane już w średniowieczu, gdzie oznaczało po prostu zbiór określonych zasad, wartości i zachowań odpowiednich danej grupie. Współcześnie w prawie kodeks zawiera przepisy, które regulują daną dziedzinę życia społecznego. Kodeks pracy jest więc aktem normatywnym, który stanowi zbiór przepisów regulujących prawa oraz obowiązki objęte stosunkiem pracy do wszystkich pracowników, a także pracodawców. Kodeks Pracy składa się z kilkunastu działów, które zawierają przepisy prawne regulujące konkretne zagadnienia związane z pracą. Jednym z istotnych aspektów, który jest zawarty w Kodeksie Pracy, jest regulowanie przepisów dotyczących BHP. Jeden dział w Kodeksie jest poświęcony właśnie bezpieczeństwu i higienie pracy. Przestrzeganie przepisów dotyczących BHP jest bardzo istotne, a jednym z obowiązków pracodawcy w tym zakresie jest zapewnienie szkolenia BHP pracownikom.


Co obejmuje outsourcing BHP

Outsourcing BHP, czyli inaczej obsługa danego przedsiębiorstwa z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, jest jedną z ważniejszych usług oferowanych przez firmę działającą w tej branży. Obsługa firm z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy może obejmować wiele czynności, zapewniając kompleksową usługę wykonywaną przez specjalistów. Obsługa BHP obejmuje realizację czynności, które wynikają ze specjalnego Rozporządzenia Rady Ministrów. Ponadto jednymi z ważniejszych czynności wykonywanych w ramach outsourcingu z bezpieczeństwa i higieny pracy są szkolenia BHP, które są obowiązkowe dla wszystkich pracowników oraz pracodawcy. Outsourcing BHP oraz PPOŻ obejmuje także regularne przeglądy podręcznego sprzętu gaśniczego, hydrantów oraz innych urządzeń przeciwpożarowych, w które wyposażony jest budynek. Ponadto korzystanie z obsługi BHP zapewnia pracodawcy wsparcie we wdrażaniu odpowiednich systemów zarządzania bezpieczeństwem oraz higieną w miejscu pracy. Specjaliści z branży BHP sprawdzają także, czy dane przedsiębiorstwo spełnia wszelkie wymagania związane z bezpieczeństwem pracy.


Oferta stworzenia systemu zarządzania bezpieczeństwem

Firma, która zajmuje się bezpieczeństwem i higieną pracy, poza ofertą przeprowadzania szkolenia BHP, może zajmować się także tworzeniem systemu zarządzania bezpieczeństwem w danym przedsiębiorstwie. System zarządzania bezpieczeństwem to nic innego, jak element całościowego zarządzania przedsiębiorstwem. Posiadanie systemu zarządzania bezpieczeństwem nie jest obowiązkowe, jednak firma posiadająca odpowiednie certyfikaty z zakresu jakości, ochrony środowiska oraz BHP jest bardziej poszukiwana na rynku pracy. Firma BHP oferuje pomoc w tworzeniu systemów zarządzania bezpieczeństwem, takich jak ISO 14001 oraz OHSAS 18001. Pierwsza norma obejmuje tak zwany system zarządzania środowiskowego, gdzie firma posiadająca certyfikat ISO 14001 szczyci się tym, że dba o środowisko naturalne. Z kolei norma OHSAS 18001 dotyczy bezpiecznego organizowania stanowisk pracy, a także zapewnia odpowiednie szkolenia BHP oraz przeprowadzanie audytów wewnętrznych. Posiadanie norm nie jest obowiązkowe, jednak pomaga w pozytywnym budowaniu wizerunku firmy.